Chat systém a jeho budoucnost

Po celkem delší době jsme se dočkali vyjádření CCP stran chatu, který je momentálně v žalostném stavu. Vypadá to, že dev team dostal po kulkách a to tak moc, že CCP zvažuje reimplementaci původního chat systému, který byl v provozu přes 15 let. Jak ríká moje máma, nikdy nespravuj to, co neni rozbité. Tady je vyjádření CCP Falcona.
 

Od uvedení nového chat backendu v březnu 2018 jsme pozorovali obrovskou škálu problémů s novým systémem, tyto problémy jsou velmi obtěžující pro komunitu a mají negativní dopad na komfort při hraní.
 
V současné době je podle zpětné vazby od hračů více než jasné, že vzhledem k faktu, že tyto problémy přetrvávají i 10 měsíců po uvedení nového systému, očekávají se od nás odpovědi a vyjádření co bude dál.
 
Rekonstrukce celého chat systému a jeho izolování je velmi důležitou součásti budoucnosti EVE Online. Během nadcházejících 3 týdnů se budeme snažit stabilizovat chat systém a vyřešit všechny hlavní problémy. Hledání rychlého, trvalého a efektivního řešení je pro Dev tým prioritou.
( do budoucna CCP plánuje snížit zátěž serveru přenesením některých služeb, jako např. chat na externí platformy v případě chatu XMPP protocol – pozn.redakce )
 
Pokud tato naše snaha nepřinese pozitivní výsledky do konce ledna, začneme pracovat na přípravě re-implementace původního chat systému EVE Online, který i přes své limitace do budoucna, sloužil New Edenu léta. I když se snažíme, aby se problémy chatu vyřešily co nejdříve, znovu zavedení původního chatu nějaký čas potrvá vzhledem k nutnosti migrace nastavení, oprávnění a přesunu obsahu do původního systému.
O postupu a průběhu Vás budeme informovat prostřednictvím twitteru @EVE_Status
Na konci ledna oznámíme konečné rozhodnutí zda se budeme vracet k původnímu chat systému, či nikoliv
 
Chtěli bychom se upřímně omluvit za problémy, které jste zažili s novým chat systémem a za naprosto nepřijatelnou dobu, po kterou nám trvá vnést aspoň určitou stabilitu do nového chatu, jelikož chat je zásadní součást hry. Doufáme, že problémy budou vyřešeny co nejdříve.
 
-CCP Developer Team

 


Pokud se k tématu chatu budete chtít vyjádřit tady je link na oficiální post

waltari

Člen korporace Militaris Industries v alianci Northern Coalition. Provozovatel Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL