Historická aukce

Oficiální EVE Character bazar asi každý zná, můžete na něm koupit oficiálně přímo přes CCP charaktery jiných hráčů za ISK. Důvody bývají různé. Rozhodnete se pořídit si dalšího minera a nechce se vám trénovat skilly znovu, začínáte s EVE a chcete se vyhnout vší té omáčce ve výběru skillů, atd atd. Od toho, jakými skilly daný charakter disponuje, se odvíjí cena v ISK. Nedávno se ale v této sekci fora EVE Online objevilo něco, co se jen tak nevidí a je to velmi vzácný jev.

Na prodej byl totiž charakter, který byl vytvořen první den spuštění EVE Online serveru v roce 2003. Tento přes 15 let starý charakter se proto stal objektem zájmu většiny veteránů EVE Online. Takový charakter je opravdu rarita a jeho cena, jak řekl provozovatel webu eveskillboard Brock Khans, nemůže být ani objektivně určena. Tento člověk se specializuje na nákup a prodej charakterů a patří patrně mezi nejkompetentnější lidi, kteří se mohou touto otázkou zabívat.

Nepatřím mezi ty, kteří se zaobírají stářím charakteru, nebo tím jestli byl vytvořen první den. Zajímá mě především počet skillpointů, prostě to vidím ze strany extrakce SP a prodeje injectorů. Tento charakter by měl v tomto případě hodnotu cca 253bil ISK, nicméně k tomu aby jste injectnuli všechny jeho skillpointy, potřebujete těch injectorů daleko více, takže ano, to přidává na ceně. Tento charakter se nicméně řadí do velmi specifické skupiny, to bylo bezesporu patrné z průběhu jeho aukce.
– Brock Khans

Charakter se jmenuje C4rlit0, počet skillpointů dosáhl hodnoty 302 milionů a byl vytvořen 6. května 2003. Jelikož EVE Online nedokáže v historii jít tak daleko, employment history ve hře ukazuje 25.8.2003 17:53. Konečná částka, za kterou ho majitel prodal, činila 510bil ISK. Jedná se tudíž o zatím nejdražší charakter v dějinách EVE Online. Výherce aukce Shionert Aucie pochází z Fraternity aliance, část hráčů si tudíž myslí, že je to jeden z mnoha hráčů z čínského serveru, tito hráči začínají totiž na 0 skillpointech

Konečná sumarizace je tedy:
Jméno charakteru: C4rlit0
Den vytvoření: 6. květen 2003 (den oficiálního spuštění EVE Online serveru)
Počet skillpointů: 302mil+
Konečná cena: 510bil ISK (něco málo přes 6200 USD)
Nový majitel: Shionert Aucie [DMIC.] Goonswarm Federation
Link na proběhlou aukci zde

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL