V některých WH nuda není

To že si wormhole grupy (ale zas jak které) užijí občas i nějaké PVP souboje ala Nullsec o tom jsem psal nedávno v článku o ataku The Initiative na alianci Hard Knocks ve wormhole systému RAGE.
Něco podobného jako u Hard Knocks absolvovala 6 března aliance Hole Control, která se otcitla pod tlakem jiné wormhole skupiny a to Inner Hell. Domovským systémem Hole Control byl wormhole system J115031, což je Class 4 wormhole system. Nejzajímavější na tomto souboji bylo, že by k němu patrně nedošlo, kdyby v alianci Hole Control nebyla ruská korporace Beyond The Last Horizon.

Inner Hell je ruská skupina, která měla v minulosti několikrát konflikt s Beyond The Last Horizon (dále jen BTLH). Tyto jejich střety byly někdy opravdu brutální. Při těchto akcích došlo i na obligátní hrozby týkající se reálého života jednotlivých hráčů. V ruském prostředí se toto ale moc neřeší, takže tento fakt nějak vyšuměl, vznikala ale nevraživost a rivalita, která postupem času přerostla v nesnášenlivost těchto dvou uskupení. Poslední jiskrou, která zažehla doslova vatru v systému obývaného Hole Control, byl fakt, že BTLH doslova rozprášila a vyhnala z jejich wormholy malou výzkumnou korporaci Duckling Union. Inner Hell vzhledem k jejich vztahu k BTLH sledovala počínání Hole Control a našla systém ve kterém tato aliance, které součástí je BTLH, žije. Když se Inner Hell dozvědělo o napadení Duckling Union, rozhodlo se přistoupit k plánu zdecimovat, rozprášit a vyhnat BTLH, potažmo Hole Control z jejich class 4.

Hole Control v jejich wormhole, kromě jiného, umístily 2 fortizary z toho jeden vzácný Horizon Faction Fortizar. K velkému překvapení vedení Inner Hell, tento vzácný fortizar patřil právě BTLH. Hole Control zjistilo, že je v jejich systému škodná a bylo rozhodnuto unanchornout struktury. Vzhledem k rozsáhlé síti špionů se Inner Hell dozvědělo o tom že Hole Control “vědí” a bylo schopno seednout jejich lodě, piloty a vybavení noc předem, útok začal 3 března. Inner Hell bylo schopno dostat všechny struktury Hole Control do reinforce stadia a následně je zničit. Když to Hole Control vidělo, vzdalo pokusy o jakýkoliv boj, kromě malé obranné “content” fleety.

Konečné ztráty Hole Control neksou známy ale půjdou zcela určitě do stovek bil ISK. K tomu se musí přičíst assety členů Hole Control.

Link na killboard systému J115031

Battlereport z finálního střetu

Kill Horizon Fortizaru

Zajímavostí je, že kdyby BTLH nebylo součástí Hole Control, patrně by se nic z tohoto nestalo, nebyl by důvod. Další zajímavostí je, že po situaci HK vs INIT v RAGE se aktivita ve womholách zvýšila. Nutno dodat, že ve wormholách osídlených low-sec a null-sec aliancemi či korporacemi. Počet wormhol vlastněných čistě WH grupama jako Lazerhawks, Hard Knocks, nebo NCVA zůstává stejný. Někdy sranda je v těch wormholách 🙂

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL