Přesun Imperia

Na včerejším Fireside chatu The Mittani, lídr Impéria, oznámil, že se všechny kapitální lodě stěhují do systému E3OI-U. Veškeré subcapital lodě nicméně zůstávají i nadále v hlavním stagging systému 1DQ1-A. Impérium Sky Marshal a head FC Asher Elias vysvětlil, že důvodem tohoto kroku je možnost lepší kontroly nad konstelací.

E3OI-U je tzv. Pipe system, znaméná to, že vede pouze jedna cesta dovnitř a jedna cesta ven zbylé dvě brány vedou do dead end systémů. Asher Elias také řekl, že na jednom ze dvou Keepstarů (Goonswarm má v daném systému na každé bráně jeden), bude stálý nepřetržitý gate camp ke zničení, nebo odražení případného vpádu nepřítele. Kapitální lodě se začaly ppřemysťovat bezprostředně po chatu.

Jednou z hlavních strategií Impéria bylo prodloužení postupu nepřítele do “opravdového” Delve z Delve NPC systémů. V posledních týdnech bylo však vidět, že velké množství iHubů v Delve pomalu spadá pod kontrolu PAPI. K dnešnímu dni je v Delve ztraceno, nebo jinak reinforcenuto 26 iHubů a jak vidíte na mapě níže, útočící koalice je od 1DQ vzdálena jen tři systémy. Je velmi pravděpodobné, že pro tento iHub uvidíme opět kolosální bitvu v maximální TiDi, jak je už v takovýchto důležitých strategických místech obvyklé. Může se stát, že tato bitva ještě přeskočí světový rekord, který momentálně drží bitva  v systému FWST-8.
Otázkou zůstává, jestli se s tímto přesunem přemístily do nové lokace také super kapitální lodě.

Tento krok je evidentně snahou pokusit se uzavřít část Delve, aby byl tento prostor relativně bezpečný pro vydělávání ISK, protože blokování systému E3OI-U (v kroužku na mapě výše), brání lodím v dosažení severozápadní části regionu.

Někteří členové PAPI se ironicky ptali, jestli Impérium někdy slyšelo o Titan bridgy. Zdá se, že tito členi nejmenované aliance původem z regionu Esoteria neví, že abyste mohli použít Titan bridge do těchto systémů, musíte být v první řadě schopni tam dostat a zapálit cyno.
V posledních několika týdnech bylo patrné, že Impérium posiluje své systémy cyno jammery, což samo o sobě této naivní představě o použití Titan bridge brání. Kromě toho musí být použity lodě Force Recon, které by se musely být  schopny dostat přes Imperiem avizované 23/7 gatecampy, aby se dostaly do oblasti. Opravdu to není tak jednoduché.

Čas ukáže, jestli tento krok Imperia má vést k přípravě na útok, či na ústup, na který může člověk pomyslet vzhledem k faktu, že systém E3OI-U je v jumprange regionu Aridia, který by eventuelně umožnil elegantní ústup do Lowsecu

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL