Válečný zpravodaj den čtvrtý

January Valentine

Série která bude pokrývat aktuální dění v tak zvané World War Bee II. Jedná se o válku mezi Imperiem a de-facto zbytkem EVE Online. Tato série je pouze volným překladem čí cross postem z webu Reddit. Jejich autorem je January Valentine, nezávislý pozorovatel ze Science and Trade Institute

Period Basis 
Přibližně v 1600 IHUB vypadl IHUB v systému XZ-SKZ z reinforce timeru. Tento systém je celkem důležitý, je totiž v jump range téměř celé Period Basis, až na nejzápadnější a nejjižnější konstelaci Delve, Poskytuje proto obrovskou výhodu v kontrole nad celým regionem a možnost vpádu do Delve.
Imperium na tuto akci postavilo Baltec fleetu (bitevní loď Megathron / Bhaalgorn) více než 200 lodí, z toho 87 megathronů, 39 bhaalgornů a 28 Guardianů, dále více než tucet HAW dredů a několik FAXů. Na vše dohlíželi fleet commandeři Apple Pear a Alfius Togra, kteří fleetu umístili na bráně CJF-1P v XZ-SKZ.
CJF-1P je regionální brána ve Stainu, kterou by musely fleety Legacy projít. Legacy small gang se skládal z 385 Munninů a 18 Cerberů z Invidia Gloriae, logistiku zajišťovalo 79 Scimitar lodí, 55 Macharielů ze Siberian Squad s FC Hanzo Viperem, dále 11 command ships Claymore a Tactical Destroyer / frigate křídlem složeným ze 40 Jackdaws, 32 Crucifierů a 14 Harpy assault fregat.
Poprvé tak stali na jednom gridu a bojovali bok po boku kdysi neůprosní nepřátelé Fraternity a Legacy Coalition.
Úvod patřil Legacy a jejich bombrunu, který se pokusil vyčistit některé ze Sentry dronů patřícím Baltec Megathronům, nicméně Confessory sedící na gridu vedle Megathronů většinu z příchozích bombových vln zneškodnily.
V kombinaci s HAW Revelations sedícími nad branou a ostřelovaním Sentry drony byla brána obklopena vraky útočníků, když se snažili dostat z bublin.
Přesto Hanzův Machariel a fleeta IGC Cerberusů proklouzly kolem a začaly pracovat na IHUBU. Legacy zaplatilo za tento IHUB  21,6b isk ve 234 lodích, zatímco Imperium ztratilo jen 4,5b ve 43 lodích.
Zárověň seděla další fleeta  TEST Alliance v sousedním  35-JWD a čakala další Imperium posily v 0-NTIS. TEST nasadil 3 fleety z toho 538 Munninů a Eaglů a 25 command ship lodí. Vše pod velením ShutUpAndShave a Manfreda Sideouse.
Tušení extrémně velké flotily Impériu vnuklo nápad a umístilo na bránu do systému přes 100 carrierů tříd Archon a Thanatos.  Legacy fleeta přoskočila do systému a začala si dělat cestu houfem carrier fighterů. Stálo ji to přibližně 10b vetšinou vHeavy Assault Cruiserech.

Přesto to bylo relativně vyrovnané a ztratili 18,2b ve 153 lodích a Imperium 18,9b ve 127 lodích. Překvapivě, i přes obří fleety na branách, byly IHUBy většinou nechráněné, což Legacy umožnilo killnout IHUB o něco později. Kolem 17:30 Legacy droplo svůj vlastní IHUB a dokončilo akci. Celkový boj o konstelaci byl zhruba vyrovnaný, kdy Legacy ztratilo 38,6b n 359 lodích a Imperiu ztratilo 29,2b v 252 lodích.

Fountain 
Northern Coalition. se podařilo flipnout systém I-CUVX v konstelaci Hydra regionu Fontain přibližně ve stejnou dobu, jako se odehrával boj v Period Basis. Velká fleeta muninů Pandemic Horde vytlačila malou flotilu Bastion od IHUBu a tím splní úkol. Ztrácí 210m isk, vůči 2,9b na straně Impéria 2,9b. O  IHUB timer v systému D4KU-5 patřně nikdo nestál a tak se zregeneroval se zpět a je opět invulnerable.

Menší skirmishe 
Imperium ztrácí dva Ansiblex Jump bridge, první v U-HYZN v Querious a druhý v 1-SMEB v Delve. Struktury byly sestřeleny nebráněné.

Imperium sformovalo dvě flotily, skládaly se z 250 Muninů a Sacrilege s podporou spolu s pěti dreadnoughty Revelation kvůli Caldari Control Tower POS patřící Black Omega Security v TCAG-3 v Period Basis.

Pandemic Legion ztratilo Titan třídy Ragnarok, který se pohyboval v systému Maseera v Aridii, skórovalo  proslulé hunter uskupením LowSechnaya Sholupen (neplést z NullSechnaya).

Goonswarm ztrácí čtyři Amarr Control věže 3 v Paragon Soul v 5AQ-5H, JI-K5H a ZBY-01 a 1 v Esoterii v HAJ-DQ.

waltari

Capsuleer.cz

WALTARI

PROZOVATEL